سنباده زن برقی

سنباده زن برقی

سنباده زن 

 

چرا شما به یک دستگاه سنباده زن برقی نیاز دارید؟

از لحاظ فنی شما نیازی به یک دستگاه سنباده زن برقی ندارید و می توانید عمل سنباده زدن را به صورت دستی انجام دهید، که در واقع از لحاظ اقتصادی بسیار ارزان تر تمام می شود. با این حال، اگر سنباده زدن یکی از کارهای روزمره شما می باشد توصیه ما این است که حتما یکی از این دستگاه های سنباده زن برقی را تهیه کنید زیرا سنباده زدن به صورت دستی آن هم بصورت روزانه بسیار کند، خسته کننده و اعصاب خوردکن می باشد.

دستگاه سنباده زن برقی باعث لذت بخش تر شدن عمل سنباده زدن می شود. استفاده از این دستگاه باعث صرفه جویی در وقت شما می گردد و علاوه بر آن به دقت و صحت کار شما نیز می افزاید، ویژگی هایی که اگر از طریق دستی اقدام به سنباده زدن کنید به آن ها دست نخواهید یافت.

با این حال، اگر شما کمتر به سنباده زدن می پردازید، خرید یک دستگاه سنباده زن برقی نمی تواند توجیه اقتصادی داشته باشد. هر چند که اگر به دنبال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد یک دستگاه سنباده زن برقی برای شما ضروری می باشد.

تفاوت انواع دستگاه سنباده زن برقی:


همانطور که اکثر ابزارهای برقی دارای تنوع می باشند، دستگاه های سنباده زن نیز به شکل و اندازه های مختلف موجود هستند و همین موضوع ضرورت آشنایی شما با انواع آن را بیشتر می کند.
 

دستگاه سنباده زن تسمه ای (Belt Sander):

برای بسیاری از افراد، دستگاه سنباده زن تسمه ای یا به اصطلاح سنباده زن تانکی حکم طلا را در این حرفه دارد. این دستگاه، وسیله ای قدرتمند، همه فن حریف و بسیار مناسب برای عمل سنباده زدن است. این ابزار دارای یک موتور در پشت است که به بیش از دو درام سیلندری نیرو می رساند. این وسیله می تواند به سرعت و با قدرت زیاد عمل کند و به همین دلیل یک گزینه واقعا مناسب برای سطوح خشن و پاک سازی قطعات از قبل تراش خورده می باشد. با توجه به طراحی تسمه ای این سنباده زن، می توان از آن در سطوح مسطح استفاده کرد. برای کارایی بهتر با این ابزار  با یک حرکت مداوم به سنباده زدن ادامه دهید تا اطمینان حاصل کنید که سطح شما عاری از هرگونه ناهمواری می باشد.
شما می توانید دستگاه سنباده زن تسمه ای را در انواع مختلفی پیدا کنید. سنباده زن های کوچکتر قابلیت کنترل پذیری بیشتری دارند و به همین علت، سازگارتر از همتایان بزرگترشان هستند. از سوی دیگر، سنباده زن های بزرگتر، دارای قدرت بیشتری هستند و بسته به اینکه چه میزان از قدرت مدنظر شما باشد، می تواند در انواع بزرگتری قابل خرید باشد.
توصیه ما به تازه کاران این است که فعلا روی سنباده زن های بزرگتر سرمایه گذاری نکنند زیرا بهتر است هزینه ای که صرف خرید آن می شود صرف کسب مهارت بیشتر گردد.

 

دستگاه سنباده زن مشتی (Orbital Finishing Sander):

دستگاه سنباده زن مشتی ابزار سبک و لطیفی است که به طور کلی کاملا جمع و جور می باشد و به راحتی می توان با یک دست با آن کار کرد. این دستگاه همچنین از سر و صدای کمی نیز برخوردار است که یک مزیت برای یک ابزار برقی به حساب می آید.


دستگاه سمباده زن مشتی قطعا نمی تواند به عنوان جایگزین قدرتمند سنباده زن تسمه ای باشد و برای سمباده زدن سطوح خشن و کارهای سنگین مناسب نمی باشد. بنابراین اگر شما به دنبال سنباده زدن روی سطح بسیار نرم هستید یا اگر می خواهید بیشتر روی یک سطح سمباده کشیده شده کار کنید، این ابزار برای شما عالی خواهد بود.

همچنین از این دستگاه می توانید برای پاک کردن ورقه رنگ نیز استفاده کنید. اگر نیازهای شما فراتر از این خواسته باشد، ممکن است نیاز به سرمایه گذاری بیشتری برای خرید یک سنباده زن مناسب تر داشته باشید.

دستگاه سنباده زن مشتی با نگهداری ورقه های مربعی کاغذ سنباده بین گیره های فنری، کاغذ را در مقابل پد سنباده زن نگه می دارد. پس از فعال شدن، پد در الگوی دایره های کوچک شروع به لرزش می کند و به کاربر امکان می دهد تا در چند جهت اقدام به سنباده زدن کند.

شایان ذکر است که به دلیل اینکه این ابزار از قدرت کمی برخوردار است، همین تضمینی است تا کار شما خراب نگردد. این ویژگی به خصوص برای افرادی که تجربه زیادی ندارند، مفید است.

 

دستگاه سنباده زن گرد لرزان (Random Orbit Sander):شاید نام دستگاه سنباده زن گرد لرزان مشابه دستگاه قبلی باشد که مورد بررسی قرار گرفته است و همین باعث گمراهی شود، در حقیقت این دو سنباده زن در بسیاری از موارد مشابه یکدیگر هستند. ظاهر و کارکرد این دو ابزار بسیار به هم شبیه هستند و هر دو در یک الگوی مداری یا دایره ای به سنباده زدن می پردازند.
دو تفاوت اصلی بین دستگاه سنباده مشتی و دستگاه سنباده زن گرد لرزان وجود. اولین تفاوت این است که در دستگاه سنباده زن گرد لرزان به جای استفاده از یک پد مربعی از پد مدور استفاده می شود.

تفاوت بعدی این است که این پد گرد با حرکت ارتعاشی دایره ای و چرخش در حول محور کار می کند. در نتیجه این ابزار می تواند بسیار شبیه به سنباده زن تسمه ای یا مداری عمل کند. در حالی که این ابزار نمی تواند با سرعتی مشابه با یک دستگاه سنباده زن تسمه ای کار کند اما هنوز می تواند عمل سنباده زدن را به همان خوبی انجام دهد. قابلیت سنباده زدن با دقت بالا که بیشتر از ویژگی های سنباده زن دوار است نیز از خصوصیات سنباده زن گرد لرزان می باشد.

به همین علت است که دستگاه سنباده زن گرد لرزان به عنوان یک ابزار همه کاره در لیست ما جای می گیرد. یکی از نکات قابل توجه این است که کنترل دستگاه سنباده زن گرد لرزان کمی سخت تر از سمباده زن نواری می باشد بنابراین ممکن است برای تازه کاران مشکل آفرین باشد. با این وجود، این ابزار می تواند بهترین توصیه ما برای کسانی باشد که به دنبال یک ابزار برای سنباده زدن هستند، زیرا این مدل دارای بهترین ویژگی های دو مدل قبلی بررسی شده می باشد.

 

 

نکات مهم قبل از خرید دستگاه سنباده زن برقی:

سنباده زن اتوماتیک چوب

  • نیاز شما:


قبل از تصمیم گیری در مورد چیزهای دیگر، باید فکر کنید که برای چه کاری می خواهید از سنباده زن استفاده کنید. آیا شما به قدرت دستگاه سنباده زن تسمه ای نیاز دارید؟ آیا به دقت و ظرافت یک دستگاه سنباده زن دوار نیاز دارید؟ یا نیاز شما، ترکیبی از هر دو را طلب می کند؟ داشتن یک درک درست از نیازهایتان باعث می شود که تمرکز شما بیشتر و تصمیم گیری نهایی آسان تر گردد.

سنباده زن اتوماتیک چوب
 
  • اندازه:


دستگاه سنباده زن برقی در اندازه های مختلف وجود دارد. همانطور که قبلا بیان شد، سنباده زن بزرگتر، قدرت بیشتری را به ارمغان می آورد، در حالی که سنباده زن های کوچکتر دقیق تر عمل می کنند. شما قطعا نمی خواهید دستگاهی را انتخاب کنید که کنترل آن سخت باشد اما کمی قدرت بالاتر نیز همیشه مفید خواهد بود.
قبل از تصمیم گیری بر روی اندازه، سطح تجربه و مهارت خود را در نظر بگیرید. آیا شما قادر به کنترل و استفاده از ابزارهای بزرگتر هستید یا چیزی که کمی قابل کنترل تر باشد برای شما مناسب تر است؟

سنباده زن اتوماتیک چوب
 
  • قیمت:


یک نکته مهم و واضح این است که هر کسی دارای بودجه بخصوصی می باشد، اما خبر خوب این است که شما می توانید انواع دستگاه سنباده زن برقی را در فروشگاه کیف ابزار  با قیمت های متنوع پیدا کنید. بهتر است قبل از خرید، تحقیقات خود را انجام دهید زیرا تعداد زیادی از سنباده زن های برقی با قیمت اقتصادی و مناسب برای انتخاب و خرید وجود خواهند داشت.
 

  • ضمانت نامه:


افرادی که تجربه کار با ابزارهای برقی را دارند از اهمیت وجود یک ضمانت نامه خوب آگاه هستند. کارهای زیادی برای انجام دادن به وسیله این ابزارها وجود دارد و هر چه قدر استفاده از این دستگاه ها بیشتر باشد احتمال خرابی آن ها نیز بیشتر می شود. وقتی که این ابزار خراب شوند به طور حتم وجود یک ضمانت نامه معتبر می تواند از زیان های بزرگتر جلوگیری کند.

سنباده زن اتوماتیک چوب
 
  • منبع برق:


منبع برق یکی دیگر از ملاحظات شما هنگام خرید دستگاه سنباده زن برقی می باشد. آیا به دنبال خرید یک دستگاه سنباده زنی هستید که به وسیله یک سیم به پریز وصل می شود و یا قصد خرید یک دستگاه سنباده زنی هستید که دارای یک باطری شارژی می باشد. هر دو نوع این دستگاه ها دارای معایب و مزایای مخصوص به خودشان هستند. دستگاه سنباده زن شارژی، به راحتی قابل حمل است، اما به اندازه کافی قدرتمند نیست. در عین حال، سنباده زن های سیمی از قدرت بیشتری بهره می برند، اما قابلیت حمل محدودی دارند.

سنباده زن اتوماتیک چوب
  • جمع بندی:


همانطور که می بینید، به نظر می رسد که برای خرید یک دستگاه سنباده زن برقی ملاحظات زیادی وجود دارد. هر سه نوع مختلف دستگاه سنباده زن برقی مورد بررسی ما، برای انجام دادن سریع تر یک عمل خسته کننده طراحی شده اند. تنها کافیست که تحقیقات خود را انجام دهید و با توجه به نکات خرید ما و استفاده از این اطلاعات دستگاه سنباده زن برقی مناسب کار خود را تهیه کنید.

ام برای کارهای سنگین و حجیم تر میتوان از سنباده زن صنعتی استفاده برد.