کامپیوتر صنعتی

کامپیوتر صنعتی

کامپیوتر صنعتی چیست ؟

 

در صنایع مختلف میتوان از کامپیوترهای معمولی استفاده کرد و محاسبات ماشین هایی مثل سی ان سی ها CNC و ماشین های مختلف که کنترل عددی یا بعضا ، قابل کنترل با کامپیوتر هستندرا به کامپیوترهای معمولی و در بعضی از محاسبات قوی به کامپیوترهای اسمبل شده ی قوی ارجاع داد . اما بحثی که وجود دارد ، صنعتی بودن محل قرار گیری این کامپیوترها است . کامپیوترهایی که برای مصارف خانگی اسمبل میشوند همان گونه که گقته شد ، امکان استفاده در صنایع مختلف را دارند اما قرار گیری در محیط هایی که این کامپیوترها برایش طراحی نشده اند ، به کارایی و قطعات این کامپیوترها فشار وارد کرده و عمر کوتاهی را برای آنها به ارمغان می آورد .

 

در صنعت از کامپیوترهای صنعتی استفاده میشود ؛ به اختصار IPC نامیده میشوند ، مخصوص مصارف و محیط های صنعتی هستند و کاملا به صرفه نسبت به مصارف مختلف و کامپیوتر یا حتی لپ تاپ های معمولی هستند . این IPC ها در اکثر موارد با نرم افزارهایی قابل توسعه و شخصی سازی برای مصارف مختلف تولید میشوند ؛ نرم افزارهایی که میتوانند شخصی سازی برای کارهایی مثل کنترل و نظارت بر برنامه های ماشین های مختلف از جمله ماشین های CNC ، شبکه سازی چند کامپیوتر با هم و پردازش داده ها شوند .

 

کاربرد کامپیوترهای صنعتی

کامپیوترهای صنعتی با توجه به موقعیت و کار اصلیشان که پردازش اطلاعات است ، به صورت منطقی در صنعت استفاده میشوند . این استفاده از IPC ها به خاطر استحکام و مقاوت آن ها در مقابل حرارت ، صدا ، گرد و غبار و لرزش و حتی شرایط نوسانات منبع انرژی و نویز است . به دلیل استفاده ای که در صنایع مختلف از این کامپیوترها میشود ، میتوان این کامپیوترها را در مدل هایی با امکاناتی خاص ، در کنار امکانات اولیه که بالاتر گفته شد ، ضد آب ، ضد رطوبت وگرد و خاک و حتی ضد انفجار در بازارهای امروزی پیدا کرد .

 

خالی از لطف نیست تا به سیستم خنک کننده ی این کامپیوترها نپردازیم ، در واقع سیستم های خنک کننده در کامپیوترهای پیشرفته و کیس های اسمبل شده ی معمولی ، دارای چند فن برای ورود هوا و چند فن برای خروج هوا هستند و همین موضوع زمینه ی ورود گرد و خاک از بیرون به محیط داخلی کامپیوتر را فراهم میکند . اما در IPC ها سیستم خنک کنند مجزا از کیس است و این موضوع باعث دوام بیشتر این کامپیوترها در صنعت و مقابل گرد و خاک شده است .

 

این کامپیوترها دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از کامپیوترهای معمولی متمایز میکند . این ویژگی ها از اسمبل شدن دقیقا مطابق با نیاز ماشین های صنایع مختلف ، توجیه اقتصادی ، استحکام زیاد و وزن زیاد تا سهولت در دسترسی به قطعات هستند . تفاوتی که هر کسی بی اختیار به آن توجه میکند استحکام و ضد گرد وغبار بودن این نوع از کامپیوترها است که داستان IPCها را از کامپیوتر و لپ تاپ های معمولی جدا کرده .

 

توجیه اقتصادی این کامپیوترها میتواند مورد خوبی برای یک بار خرید باشد . در واقع شما با خرید یکی از این کامپیوترهای صنعتی برای ماشین صنعتی خود و سفارشی سازی نرم افزارشان متناسب با شغلتان ، برای مدت ها خیالتان راحت است که گرد و غباری درون کیس کامپیوترتان نخواهد بود و دائما نیاز به سرویس کامپیوتر خود نخواهید داشت و تا سال ها با یک بار خرید ، فرصت تجربه ای دل چسب از این کامپیوترها را به خود هدیه میکنید .

 

در بازار کنونی میتوانید انواع کیس های کامپیوترهای صنعتی را با ویژگی های خاص و مورد نیاز خود با انواع مدل ها و نرم افزار ها و حتی ؛ از برندهای مختلف تهیه کنید و شاهد معجزه ی چندین و چند ساله ی این IPC ها باشید . در کشورهای مختلف و بازار کارهای مختلف هنوز شاهد کامپیوترهای قدیمی برای انجام محاسبات هستیم که این مورد باعث ایجاد هزینه هایی هنگفت برای تعمیر و نگهداری این کامپیوترها میشود .

 

,پی سی,کامپیوتر,#کامپیوتر,صنعتی,کامپیوتر صنعتی,کامپیوتر صنعتی چیست ؟,  پایا صنعت , صنایع چوب,خرید کامپیوتر صنعتی,خرید لپتاپ,قیمت لپ تاپ,لیپ تاپ,#لپ_تاپ,گرد و خاک,ام دی اف,MDF#,#ام_دی__اف,حرید ماشین سی ان سی,راش ماشی,راش,ماشین,