نرم افزار PowerMill

نرم افزار PowerMill

نرم افزار پاورمیل چیست ؟

 

در مجموعه مقالات قبلی وب سایت شرکت دانش بنیان راش ماشین ، به معرفی مختصری از نرم افزار سالیدورکس پرداختیم . حال به معرفی نرم افزار قدرتمند پاورمیل خواهیم پرداخت .

 

پاورمیل (Power Mill) در واقع نرم افزاری است ، بر پایه ی سیستم اجرایی CAM که برای مسیریابی حرکت ابزار سی ان سی (CNC) بر روی سطح مقطع های مختلف استفاده میشود . این نرم افزار ساخت شرکت Delcam میباشد که یکی از برجسته و معروف ترین نرم افزارها در زمینه ی کاری خود ، در بین مابقی نرم افزارها است .

 

همان طور که در مقاله ی رشته ی دانشگاهی اپراتوری سی ان سی ، که  توسط تیم رسانه ای شرکت دانش بنیان راش ماشین منتشر شد آموختید ، آموزش نرم افزار پاورمیل و برنامه نویسی cnc فرز و ماشین های سی ان سی سه و چهار محور ، به دلیل کارایی بالا و دقتی بی نظیر در صنایع مختلفی از قطعه سازی گرفته تا قالب سازی ، مورد استفاده قرار میگیرد . از طرفی هم آموزش تخصصی نرم افزار پاورمیل و سی ان سی ماشین های 3 تا 5 محور ، برای صنایعی مثل کارهای حرفه ای خودروسازی و هوافضا در سطحی گسترده و جهانی ، به دانشجوها و علاقه مندان به این کار داده میشود .

 

این دقت و انتخاب بهترین روش برای خشن کاری و حتی پرداخت کاری معمولی با استراتژِی بهینه ی این نرم افزار ، قدرتی عظیم در کنار برنامه ی اصلی ماشین سی ان سی شما به ارمقان می آورد تا بتوانید به صورت خوردکار ، مسیر حرکت و سرعت و... ابزار ماشین خود را با توجه به سطح مقطع مورد نظر و طرح مورد نظر تنظیم نمایید .

 

دقتی که امروزه از نرم افزار Power Mill شاهد آن هستیم ، در واقع با سیستمی اقدام به شبیه سازی فرآیندهای ماشین سی ان سی کرده و با تهیه ی G-Code و فهماندن این G-Code به ماشین ، دقیقا حداکثر آن چیزی را که شما مد نظر دارید را تحویل میدهد و این موضوع موجب شده که بیشتر صنایع نام برده ی بالا ، از نرم افزار قدرتمند پاورمیل استفاده میکنند .

 

اما وضعیت نرم افزار پاورمیل در ایران را موضوعی میبینیم که باید در این مقاله مختصری آن را توضیح دهیم تا اطلاعات شما عزیزان برای این محصول شرکت Delcam تکمیل شود و شناخت خوبی از این نرم افزار پیدا کنید . این نرم افزار در ایران یکی از نرم افزارهایی است که اکثر کسانی که ماشین سی ان سی دارند یا در زمینه های نام برده ی بالاتر فعالیت میکنند استفاده میکنند . اما مشکل عمده ای که با آن مواجه هستند ، نسخه ی استفاده شده است . نسخه های موجود در ایران ، چه از نسخه های دانلودی گرفته تا نسخه های بر روی DVD ها ، متاسفانه نسخه های ریجیستر نشده یا رایگان قفل شکسته هستند و این موضوع باعث شده تا این نسخه ها توسط تیم سازنده ی این نرم افزارها پشتیبانی نشده و در بعضی از موارد باعث ایجاد یک باگ در نرم افزار و در نتیجه خرابی کار بر روی سطح مقطع و حرکات از پیش تنظیم نشده ی ناگهانی ابزار شود .

 

پس از شناحت این نرم افزار به نحوه ی کار این نرم افزار خواهیم پرداخت . جهت شروع یک عملیات ، نخست باید شکل هندسی قطعه ای که لازم داریم را از قبل و ترجیحا در نرم افزار Power Shape که با نرم افزار Power Mill لینک است و هر دو ساخته ی یک شرکت هستند شروع کنیم ، اما در نرم افزارهایی مثل CATIA ، SolidWorks ، ProEngineer  ... هم میشود مدل هندسی قطعه ای که مد نظر داریم را طراحی کنیم .

 

بعد از طراحی شکل سه هندسی از قطعه ی مورد نظر خود در یکی از نرم افزارهای نام برده ی بالا ، این فایل هندسی را وارد محیط نرم افزار کرده و یک بلوک خام برای عملیات ماشین کاری ایجاد میکنیم ؛ که این بلوک خام میتواند به دو صورت دستی و اتوماتیک باشد . بعد از انجام و ایجاد بلوک ، نوبت به انتخاب ابزار از نظر شکل ، طول ، قطر و... از تب Tool DataBase نرم افزار رسیده است . در مرحله ی آخر هم میتوانید فرآیند ماشین کاری خود را با توجه به استراتژی های مختلف تعیین شده در نرم افزار شروع کنید .

 

,استراتژِی,نرم افزار,دانلود نرم افزار سالیدورکس,دانلود نرم افزار کتیا,دانلود نرم افزار پاورمیل,نرم افزار پاورمیل,پاورمیل یعنی چه ؟,آموزش پاورمیل,آموزش نرم افزار پاورمیل,دانلود آموزش نرم افزار پاورمیل,آموش نرم افزار powermill,آموش نرم افزار PowerMill,آموش نرم افزار power mill,powermill,آموزش,آنلاین,پاورمیل چیست ؟,سی ان سی,سی ان سی چوب,خرید سی ان سی,خرید سی ان سی چوب,پرس وکیوم,پرس وکیوم سه سینی,پرس وکیوم سه سینی,خرید پرس وکیوم,چوب,CNC,سی اند سی چوب