گواهینامه ی TUV آلمان

گواهینامه ی TUV آلمان

گواهی نامه ی TUV چیست ؟

 

قبل از هر مقدمه چینی و بحث در مورد موضوعات پیش پا افتاده ، به معرفی این گواهی نامه ی بین المللی خواهیم پرداخت .

 

گواهی نامه ی توف یا Technischer Überwachungs-Verein به زبانی ساده ؛ آزمایشگاهی در آلمان است که به اتحادیه ی بازرسی و پایش فنی معروف است . این آزمایشگاه بر سلامت ماشین ها و به طور گسترده در کالاهای صنعتی تولید شده در کارخانه ها و شرکت های مختلف نظارت دارد و از این طریق استانداری برای سلامت هر چه بیشتر انسان ها و محیط زیست را فراهم میکند .

 

آزمایش هایی که در آزمایشگاه های شرکت TUV در آلمان انجام میشود ؛ جهت بررسی و تایید محصول ساخته شده تحت استاندارهایی مثل cTUVus ، ICE  ، EMC ، NRTL یا VDE میباشد . محصولاتی از صنایع مختلف مثل محصولات پزشکی ، تجهیزات اداری ، تجهیزات الکتریکی ، صوتی ، تصویری و لوازم خانگی و... در آزمایشگاه های شرکت TUV آزمایش و صحت و توانایی آنها مورد بررسی قرار میگیرند .

 

سازمان بازرسی و پایش فنی TUV با سابقه ای حدود 130 سال به یک سازمان قابل اعتماد و یک استاندارد بین المللی تبدیل شده . این سازمان در اول شروع به کار ، مختص بررسی و پایش تجهیزات دیگ بخار تشکیل و ساماندهی شده بود و همین موضوع باعث شده که سازمان TUV در آمد و بیشترین انرژی خود را بر روی تجهیزات دیگ های بخار اختصاص بدهد .

 

این سازمان در گستره هایی از دیگ بخار ، استخراج معادن ، سیستم های دارای نقاله ، مواد ، مخازن تحت فشار ، سیستم های الکتریکی ، وسایل نقلیه ، ذخیره سازی و انواع آن ، لوله های انتقال ، ارتباط دور برد ، انرژِی هسته ای ، بازرسی های تجهیزات ، کنترل صدا ، ایمنی ، میکرو الکترونیک ، طب صنعتی ، حفاظت در برابر اشعه ، لوازم پزشکی ، بهداشت ، سیستم مدیریتی ، گواهینامه های محصولی ، ارزیابی پیامدهای زیست‌محیطی ، حفاظت آب گرفته تا جوشکاری و... فعالیت میکند .

 

در کنار مطالب بالا به بررسی محدوده ای از فعال های TUV خواهیم پرداخت . بزرگترین گروه TUV ها به صورت بین المللی فعالیت میکنند و محدوده ای از شرکت های TUV Reinland ، TUV NORD و TUV AUSTRIA میباشند ، که این شرکت ها شامل 11 هزار کارمند در حال کار و 600 محل برای اهدای مجوز در سراسر جهان میباشند . بزرگترین شرکت که حتی بزرگتر از شرکت دیدبانی فنی vdTUV است ، سازمان نظارت فراگیر در آلمان است و توسط دولت فدرال آلمان مورد حمایت قرار گرفته است .

 

جالب است بدانید که در کشور آلمان تمام وسایل نقلیه ی سطح شهرها ، باید گواهی نامه های TUV یا DEKRA را داشته باشند و با توجه به اجباری شدن این مورد به صورت تدریجی در آلمان ، شرکت های سازنده ی وسایل نقلیه باید نسبت به دریافت این گواهینامه ها کوشا باشند . این استاندارد در کنار گواهینامه هایی در آلمان که به تدریج در حال اجباری شدن هستند ، پا را فراتر گذاشته و در سطح بین المللی و کشورهای گوناگون ؛ با توجه به اقلیم ، فرهنگ و قانون آن کشورها شعبه هایی را تاسیس کرده و استانداردهای TUV و خدماتی برای نظارت به محصولات تولیدی و گستره های نام برده ی بالا را ارائه میدهد و امکان یکی شدن ، یکپارچگی و هماهنگی در سطح جهان را ممکن ساخته است .

 

در کنار مطالب بالا شایان به ذکر است که این استاندارد در ایران هم سازمان دیدبانی فنی را تاسیس کرده و مرکزی را برای آموزش شیوه هایی که برای بهبود محیط اطراف برای تولیدی ها است را آموزش میدهد . در ایران در حال حاظر از شرکت های TUV تنها شرکت فعال در ایران TUV NORD IRAN است که نمایندگی TUV AUSTRIA وجود دارد .

 

,شرکت,شرکا,گواهی نامه ی توف,گرفتن گواهی نامه ی ایزو از برند توف,TUV,تی یو وی,استاندارد جهانی,TUV ACADEMY,توف آکادمی,مقاله,چگونه مدرک و گواهی نامه ی معتبر را بشناسیم ؟,توف چیست ؟,TUV چیست ؟,سی ان سی,سی ان سی چوب,چوب,CNC,خرید سی ان سی چوب,پرس وکیوم,پرس وکیوم سه سینی,پرس وکیوم آسانیوری,پرس وکیوم تک سینی,پرس وکیوم دو سینی,MDF,ام دی اف,خرید سی ان سی اصفهان,قیمت سی ان سی,سی ان سی چوب,سی اند سی چوب