ماشینکاری CNC چیست؟

ماشینکاری CNC چیست؟

 ماشینکاری CNC چیست؟ یک مرور کلی از پردازش ماشینکاری CNC

ماشینکاری CNC فرآیند تولیدی است که در آن نرم افزارهای کامپیوتری پیش برنامه ریزی شده، حرکت ماشین آلات و ماشین آلات کارخانه را تعیین می کند.به زبان ساده تر دستگاه یا ماشین CNC با برنامه ای که از طریق نرم افزار دریافت میکند شروع به انجام فعالیت های که به آن ارسال میشود را پردازش میکند و آن فعالیت ها را انجام میدهد.

چیزهایی که درباره ماشینکاری CNC بدانید!!

هنگامی که یک سیستم CNC فعال می شود، کاهش مورد نظر به نرم افزار برنامه ریزی شده و به ابزار و ماشین آلات مربوطه اعمال می شود، که وظایف بعدی را مشخص می کند، شبیه یک ربات.در برنامه نویسی CNC، ژنراتور کد در سیستم عددی، اغلب فرض می کند مکانیسم های بی عیب و نقص هستند، هر چند که هر دستگاه ماشینکاری CNC جهت برش بیش از یک جهت به طور همزمان، بیشتر باشد. قرار دادن یک ابزار در سیستم کنترل عددی توسط مجموعه ای از ورودی ها به عنوان برنامه بخشی شناخته شده است.برنامه نویسی CNC در حافظه کامپیوتر حفظ می شود. کد خود را توسط برنامه نویسان نوشته و ویرایش شده است. بنابراین، سیستم های CNC ظرفیت محاسباتی گسترده تر را ارائه می دهند. از همه مهمتر، سیستم های CNC به هیچ وجه ایستا نیستند، چرا که دستورات جدیدتر می توانند به برنامه های قبل از طریق کد اضافه شده اضافه شوند.

CNC ماشین برنامه ریزی

در CNC، ماشین ها از طریق کنترل عددی عمل می کنند، در حالیکه یک برنامه نرم افزاری برای کنترل یک شی مورد استفاده قرار می گیرد. زبان پشت ماشینکاری CNC به صورت متناوب به عنوان G-code نامگذاری شده است و برای کنترل رفتارهای مختلف یک ماشین مربوطه مانند سرعت، سرعت تغذیه و هماهنگی نوشته شده است.

اساسا ماشینکاری CNC امکان پیشبرد سرعت و موقعیت کارکرد ابزارهای ماشین را فراهم می کند و آنها را از طریق نرم افزار در چرخه های تکراری و قابل پیش بینی اجرا می کند و همه آنها با دخالت کمی از اپراتورهای انسانی هستند. با توجه به این قابلیت ها، این فرایند در سراسر گوشه های بخش تولید پذیرفته شده است و به ویژه در زمینه تولید فلز و پلاستیک حیاتی است.

برای شروع، یک طراحی 2D یا 3D CAD در نظر گرفته شده است و سپس به سیستم کامپیوتری برای اجرای سیستم CNC ترجمه می شود. پس از وارد شدن برنامه، اپراتور آن را آزمایش آزمایشی می کند تا اطمینان حاصل شود هیچ اشتباهی در برنامه نویسی وجود ندارد.

برنامه نویسی ماشین CNC نادرست است

ماشینکاری CNC دقیقا یک فرآیند احمقانه نیست. در برخی موارد، یک قطعه کاری یا دستگاه خود را می توان به شیوه ای مضر هدایت کرد. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است یک تصادف اتفاق بیافتد که به موجب آن ابزارها یا قطعات ماشین شکسته می شوند. ابزارهایی که می توانند در اثر تصادف آسیب دیده باشند ممکن است شامل نواقص یا گیره هایی باشند که قطعه کار را در محل نگهداری می کنند. هنگامی که آسیب در دستگاه اتفاق می افتد، می تواند از شکستگی پیچ کوچک تا ناپایداری ساختاری جدی برخوردار باشد.

واقعیت این است که تجهیزات سی.ان.چی به هیچ وجه تمایل ندارند دقیقا مشخص کنند که فاصله بسیار دور است. بنابراین، ابزار باید دقیقا برنامه ریزی شده باشد تا بدون گسل کار کند. اگر یک کد برنامه محاسبه نادرست باشد، یک دستگاه CNC می تواند خارج از محدوده فیزیکی خود باشد و موجب برخورد داخلی می شود. با وجودی که اکثر دستگاههای CNC امروز با مرزهای پارامتری تولید می شوند، این ورودی ها می توانند توسط اپراتورها دستکاری شوند.

به همین ترتیب، ابزارهای CNC به یک محیط معین توجهی ندارند. در حالی که برخی از دستگاه های CNC مجهز به سنجش بار الکتریکی هستند، برخی دیگر از این ویژگی ها ندارند. در مورد دوم، نرم افزار باید به درستی کد گذاری شود تا اطمینان حاصل شود که پارامتر هیچ عارضه ای نخواهد بود، در غیر این صورت یک تصادف نتیجه احتمالی خواهد بود. حتی اگر دستگاه CNC با سنسورهای بار مجهز شده باشد، تصادف هنوز هم رخ می دهد. هنگامی که یک تابع ابزار گمراه می شود، برای عملیات اصلاح وضعیت، عمل می کند.

 

 

 

 

راش ماشین , راش ,سی ان سی چوب ,سی ان سی , پرس وکیوم دوسینی , پرس وکیوم آسانسوری ,خرید سی ان سی , دستگاه سی ان سی چیست, cnc wood , cnc, rash,rash machine, cnc3,پرس وکیوم,چوب,کابینت,تولید سی ان سی چوب, خرید دستگاه های CNC, راهنمای خرید CNC چوب, قیمت دستگاه CNC سنگ, لیست قیمت دستگاه CNC چوب