ماشین های سی ان سی برش ورق

ماشین های سی ان سی برش ورق

CNC برش ورق

 

 

با توجه به اهمیت وجود ماشین هایی با قابلیت های بی شمار در انواع و اقسام صنایع از چوب و سنگ گرفته تا فلز و بقیه ی صنایع با توجه به سرعت و دقت بالا و عمری طولانی در صورت مراقبت های مکرر میتوان ؛ دستگاه های قدرتمند کنترل عددی سی ان سی CNC را که با کامپیوتر های خود میتوانند از سوراخ کاری گرفته تا برش و حکاکی را با سرعت زیاد و در تعداد بالا با توجه به تعداد کله و دقتشان در انواع واقسامی از همه لحاظ برای کارهای حرفه ای توجیه نمود .

 

تمام خصوصیت های این ماشین ها لزوما با توجه به کاراییشان میتواند متغییر برای صنایع مختلف باشد . توجه به توانایی و کارایی در امر خرید یک سی ان سی در هر صنعتی میتواند بسیار کاربردی برای شما باشد . در این مقاله به سی ان سی هایی از صنایع فلز میپردازیم که برای برش فلزات با استفاده از هوا و یا گاز های مخصوص استفاده میشوند . این ماشین آلات که از حوزه ی صنایع چوب و تولیدات مجموعه دانش بنیان راش ماشین جدا هستند ، ولی خلا بزرگی برای معرفی نکردنشان برای صنایع فلزی احساس میشود ، پس به معرفی مختصری از این ماشین آلات میپردازیم .

 

با توجه به کارایی این سی ان سی ها و با توجه به نامشان میتوان حدث زد که در چه زمینه و صنعتی کاربرد دارند . این سی ان سی های برش ورق در ابعاد و ضخامت های مختلفی ، در سطح بازار یافت و تولید میشوند که میتوان توانی به اندازه ی برش 400 میلی متر ورق را با این ماشین آلات ؛ با توجه به نیاز مشتری ایجاد کرد .

 

این سی ان سی ها برای صنایعی مثل تولید ماشین آلات صنایع کشاورزی ، مبلمان ، ساخت سوله های صنعتی و... مورد استفاده و ساخت هستند که با  توجه با کارایی شما میتوانند هم از لحاظ اقتصادی توجیه شوند و هم نشوند . در هر صورت توجیه اقتصادی با توجه به بودجه و محل و صنعت کار شما میتواند متغییر باشد. از طرفی ارکان مهمی مخصوصا در صنایع فلز و بخش برش ورق ها از جمله تغییر سرعت برای تاب برنداشتن ورق در هنگام کار ، یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر توجیه اقتصادی این ماشین های سی ان سی است .

 

برش فلزات با پلاسما

فلزاتی در ضخامت 2 تا 3 اینچ ، صرفا توسط ماشین های سی ان سی برش ورق پلاسما بریده میشوند . برش های پلاسما دو روش برای استارت قوس را میتوانند به کار ببرند :

1- تماس و قرار دادن مشعل (Torch) روی قطعه کار جهت ایجاد قوس

2- ایجاد قوس الکتریکی ناشی از استفاده از یک مدار ولتاژ و فرکانس بالا که در کنار معایبی که دارد  ؛ شاید مورد استفاده در بین مشتری های این ماشین های کنترل عددی سی ان سی cnc زیاد محبوبیت نداشته باشد . مشکلاتی از قبیل حجم بالای تشعشعات فرکانس های رادیویی و خطر برق گرفتگی .

 

با وجود یک منبع نیروی جدا از تجهیزات برقی حساس ، مشعل پلاسما ، نیروی الکتریکی مناسب و مورد نیاز و الکترودهای مناسب ، هوای فشرده ی کافی و... ، ماشین های سی ان سی پلاسما ، قادر به برش انواع آلومینیوم (Aluminum) ، فلز برنج (Rice flange) ، مس (Copper) و فولاد های ضد زنگ (stainless steel) خواهند بود که در کنار کنترل عددی بودن این ماشی های سی ان سی میتوان دقت و سرعت مطلوبی در برش را تجربه نمود .

 

نیاز به گرم کردن اولیه قطعه در برش پلاسما احساس نمیشود و میتواند موضوعی مطلوب در کنار قرار گیری ناحیه ی ایجاد شده ی کوچکی از قطعه در برابر حرارت ، که برای نتابیدن قطعه کار استفاده میشود ، باشد . از طرفی برش های پلاسما اکثرا برای برش هایی تا ضخامت کم (نهایتا 3 اینچ) به کار میروند . این سه مورد میتواند در کنار قدرت ، سرعت و دقت سی ان سی های برش پلاسما ، این ماشین ها را بسیار قدرتمند و کاربردی نمایش دهد و دارای توجیه بسیار بالای اقتصادی برای مصارف برش ورق باشد.

 

,سی ان سی برش ورق,ورق,فلز,آهن,برش آهن,صنایع آهن,#صنایع_فلز,#آهن,CNC برش ورق,برش,#ورق,پلاسما,#پلاسما,پلاسما چیست,برش پلاسما,راش ماشین,#راش_ماشین,راش,ماشین,خرید سی ان سی,خرید CNC,صنایع چوب,چوب,#صنعت,ام دی اف,MDF,mdf,